Bernoulli, Canton de Lacroix ja teised, ei teinud keegi mõistlikku ettepanekut. Plastist kirurgid, millel on lemmik täiteained, tulid päästmiseks huulte suurendamiseks. Snake - kaasaegne unistus tõlgendamine Kui naine unistab, et ta hammustab surnud madu, ta kannatab kurja Auru-atmosfäärimootori töökindlus ei äratanud siiski enesekindlust ja laevad olid peamise tõukejõuseadmena varustatud purjedega. Kas pole kindel, kuidas ühendamise ümberkorraldamine korraldada? Neile näete nuku välimuse tüdrukut, mis on peaaegu võimatu süüdi leida.

Alena oli väga noor, kui ta hakkas osalema igasugustes mudelite võistlustes. Sellest ajast alates alustas ta kinnisidee oma välimuse täiuslikkusega. Selle foto hindamine tulevikus muutub Alena mitte ainult kulmude ja huulte vormi, vaid ka rhinoplastika. Väärib märkimist, et meik Alena ei olnud kunagi mingit probleeme: kõikidel fotodel näeb see välja nagu kosmeetikareklaami mudel.

Kõik on nii täiuslik, et see muutub isegi vähe! Alena tundus Ilmselt oli see siis, et Raper Timati märkis teda. Kuid mitte märgata Laienemistoimingute liige oli võimatu! Kulmud on kõik tumedamad, juuksed on kõik kergemad - kõik Alena Shishkova ilu areng on ehitatud selle põhimõttega.

Lisaks on tema põsesaalid muutunud palju ebamääraseks kui varem. Huvitav, see on tulemus dieedid või veel täiteained?

Otsustades Instagram Alena poolt, on ta kogu päevaga hõivatud kogu päevaga - Isegi Kim Kardashian puhkab! Blogis Shishkova sada tuhandeid "isetasandeid" Mõnikord osaleb Alain professionaalsed fotovõrsed - järjekindlalt Barbie tüdruku pildil.

Timati, kuulus räppar ja muusikaline tootja, vene popi täht, ekstravagantne ja tühikäigul rikas, muutis oma elu teed südamesse. Kuid kuulujuttude kohaselt on ainult üks tüdruk timatiil endiselt erilisi tundeid.

Elulugu Alena Shishkova hiljutises minevikus - armastatud Timati, tuntud rap-kompositsiooni ja muusikaliste tootjate tuntud Venemaa testamendistuja, kes on üks meedia Beaujda kõige rohkem Venemaa esindajatest. Nad on geniaalne Siberi ilumudel, Laienemistoimingute liige Venemaa", mood nädalate projekti "Fashion Week" alaline osaleja "Fashion Week" koos Instagramis fännide arvuga, ületab miljon kasutajat ja kaasomandaval moes Moskva White Star'i ilu Instituut.

Lõpuks, kui lihtne Siberi tüdruk, kes õnnistatakse unustamatu välimusega, mille maailma moefilmi geniaalne professionaalne karjäär algas kõveriga, kes siiski ei tabanud teda ja ei tabanud teda valitud kursusest moemaailmas edu saavutamiseks. Star Mudel Business sündis Tjumenis, tavalise töötajate perekonnas. Ainus laps sai Alena maksimaalselt vanemliku armastuse ja hoolduse. Õppimine koolis, tüdruk oli kiindunud muusika, hakkas mängima kitarri, laulda.

Neliteist, Alain märkas professionaalsed fotograafid - ja noorte siniste silmadega blond esimese tabas lehekülgi läikiv ajakirja. Vene ilu õppinud maailma moe ja Alain ise tõeliselt püütud tulekahju soov saada professionaalne mudel. Vanemad ei tajuta seda oma tütre soovi tõsiselt. Nad nõudsid muusika jätkamist kõrghariduse ettevalmistamisel.

Aga Alena otsustas kindlalt, et mudeli äri oli tema tõeline kutse. Muusika lahkumine, noor mudel nimetatakse mitmetes meediaprojektidesse - kate ilu välimus, miss Charm, Miss Hope, Miss Dream. Noore Siberi mood vahi all moe-maailma mängis oma väliseid andmeid - looduslik Peenise mootmed teismeline juuste värv, kasvu meetri on seitsekümmend kuus sentimeetrit kaalumisel viiskümmend kilogrammi, täiuslik näitaja.

See on vajalik Laienemistoimingute liige teatama meedias asuva reklaami kujulAndmete avaldamine juriidiliste isikute registreerimise kohta. Venemaa föderaalse maksuteenistuse regulatiivsete e-kirjade kohaselt on selline väljaanne "Riigi registreerimine Bulletin".

Reklaamid on trükitud kaks kordaEsitab oma äriühingu, kes tegi otsuse hiljem kui teised või milleks see kohustus lepingule määratakse. Samal ajal võib valmistada makseid maksuhalduritega ja saatja seadus on valmis, mis kinnitab võõrandumise ülemineku varade ja kohustuste lisatud lisatud sõltuvalt.

Teabe muutmise riiklik registreerimine EGRULis Sisseregistreerimine ühinemise teostab oma osalejad mitte varem kui need aeguvad 3 kuud pärast Laienemistoimingute liige teated FTS alguses menetluse alguses, ja mitte varem kui kuu pärast viimast avaldamist reorganiseerimise teated.

Registreerimise Maksuinspektsioon teenindab: väljakujunenud vormi avaldused nr ja P ; vorm P, kui juhtseadised muutuvad; Ühinemislepingud ja püügivahendid; Harta muudatused, muud dokumendid näiteks AO väärtpaberite vabastamise kohta. Pärast asjakohaste sissekannete tegemist eGratisti peetakse ümberkorraldamise lõpule. Ettevõtte isikute lahendus Ühinemismenetlus nõuab mitte ainult teavitamis- ja registreerimismeetmete täitmist.

Samal ajal tekivad ettevõtted ettevõtte personali palju küsimusi. Kohe pärast otsuse tegemist ümberkorraldamise kohta töötajaid tuleb sellest teatada kirjalikult maali all.

Kui sellega seotud organisatsiooni töötajate töötajate täielikku töötajat ei ole vaja säilitada, on võimalik vähendada töökoodeksi norme. Riigi säilitamise korral võivad assotsieerunud ettevõtte töötajad olla pärast vabastamist vastu uue organisatsiooni lisatud organisatsiooni või kunsti järgi. Ettevõtte vara omaniku muutmisel on tal õigus lõpetada liidriga töölepingud, tema asetäitjad ja pearaamatupidaja. See on kolm kuud. Menetluse omadused Mõningatel juhtudel ühinemise teostamisel selle osalejatele esitatakse täiendavad nõuded.

Siin on mõned kõige levinumad: Mitmete organisatsioonide jaoks nõuab FAS-i loal menetlusele osavõtjate vara ületab 7 miljardit rubla, reorganiseeritakse ettevõtete monopolistid, pangad, kindlustusandjad ja muud ; Litsentseeritud tegevuse rakendamisel soovita liitumisorganisatsiooni litsentse. Litsentsid väljastavad volitatud asutused pärast kohustuslike tingimuste täitmise kinnitamist selle saamiseks.

See on kõige sagedamini vaja litsentside kindlustustegevuse, kommunikatsiooniteenuste, meditsiiniteenuste, alkoholi müük.

Kui juriidiliste isikute ühinemine mõjutab tulemusi intellektuaalne tegevus tööd, programmid jat. Üldjuhul määratakse menetluse ettevalmistamise etapis vaja reeglina vajalike litsentside uuendamise vajadust.

Võimalikud protsessi rikkumised ja tagajärjed Ühinemise läbiviimisel oluline on saavutada kõik menetluslikud hetked. Muidu olemas liitunud teemade registreerimise tuvastamise tõenäosus on kehtetu. Samal ajal kannab ettevõtte manus kahju hüvitamine, trahvid. Samuti on võimalik vastu võtta kohtuotsuse äriühingu likvideerimise kohta kui ühinemine viidi läbi ilma FAS Venemaa nõusolekuta ja konkurentsi piiranguteta. Liitmise vormis Laienemistoimingute liige kasutavad äriüksused üsna sageli Äri konsolideerimiseks, seega ma.

Laienemistoimingute liige Tavaline pikkus ja paksus liige

Seetõttu on negatiivsete tagajärgede vältimiseks oluline ja ühinemismenetluse kavandamise jaoks täpselt ja vastutustundlik lähenemisviis, olles selle rakendamise eelse mehhanismi uurinud. Rubley seni. Hästi tehtud tüdruk "Ta kirjutas. Tkachevi noorte varanduse õnn on ajaliselt koostamisel meedias perioodiliselt üles ja küsimused hakkasid paluma kuberner ise. Niisiis, selle aasta augustis, ütles Tkachev intervjuus ajakirjaga "Kommersant-Power", et Nastya aitas äritegevuses leevendada, aga tema isa - "raha ja oskusi".

Samal ajal ta keeldus tunnustama varade vennatütar "suur äri". Aga mitte miljardeid, mida nad sellele omistavad. Natalia ManturovaTööstuse Laienemistoimingute liige kaubanduse minister Denis Manturova. Forbes tema aruannete kohta Skupo: Kas plastilise kirurgia kliiniku omanik "Lancet".

Neile, kes soovivad teada saada üksikasju, sai allikate mass - Manturova sageli ajakirjandus- ja Interneti-meedia materjalide kangelannaks, eriti aktiivselt - seoses valitsuse koosse kuulutamisega, kus tema abikaasa sai ühe portfellid. Siin, näiteks mitmeid fakte ajalehe "Vedomosti". Natalia Manturova on plastist kirurg, millel on aastane kogemus, meditsiiniteenuse kandidaat.

Medcentre "Lancet" avas ta 11 aastat tagasi presidendi kliinilise haigla N1 alusel. Tähelepanuväärne on see, et ta aitas teda mitte tema abikaasa, nagu võiks mõelda ja isa.

Veelgi enam, Evgeny Kisel, Nõukogude ajal, kes töötas Aerofloti esindajana mitmes Aasia riigis, olid allikate järgi oluline roll Denis Manturova professionaalses kasvis.

Laienemistoimingute liige "primorye" on Gelendzhikis. Seal on kohalikus hotellis "Primorye", lihtsalt saatke klientidele "Lancet", et taastada pärast operatsioone.

Ta on Medfarmtechnology, projekti "Pharmapolise" Fondivalitseja kaasomanik. Forbes märgib, et farmatseutiline klaster on kavas ehitada äärelinnas. Projekt juhib GC "rostechnoloogia". Ajakiri loetleb teiste Chezzovi-Jr postitusi. Zumuda Rustamova, Abikaasa asepeaminister Arkady Dvorkovitši. Ta on PolyMetali peadirektori asetäitja ja siseneb Sheremetyevo lennujaama direktorite nõukogu.

Rustamova lahkus Aasta hiljem tuli Rustamova PolyMetali. Tööstuse minister ja kaubanduse RF Denis Manturov - riigi korporatsiooni "rostech" nälg Sergei Chezisov Ja tema mitteametlik esindaja ministrite kabinetis. Laienemistoimingute liige karjääri kasv algas kümme aastat tagasi, kui ta, kes tugevdas tema riistvara positsioone Chezovi seatud juht tütarettevõtte RosoboronexPort ametikohale asetäitja minister Viktor Khristenko.

1 aurumasina looja. Aurumasinate leiutamise ajalugu

Mõlema poliitiku perekonnad algas ka nende kümne aasta jaoks lilled ja isegi on ühine äri: tööstuse ministeeriumi ja kaubanduse Isa isa Valentin Manturov ja Rosteši juhtide poeg, Stanislav Baghezov, ühiselt ettevõttes Omab veinikelderi ja ridaelamute omanikuks Gelendzhik. Varem olid finantssüsteemide asutajad Küprose offshore.

Valentin Ivanovitši linna sait on märgitud Anno presidendina ja tema elulugu faktid vastavad tööstuse ministri ja Denis Manturova kaubanduse isa biograafiatele. Ja see kõik on temast Valentin Manturov alustas oma karjääri esimese sekretäri Murmanski Mountain Komsomol märgitud veebilehel National Center for Heritage. Nüüd on Denis Manturov tööstuse ministeeriumi juhi ametikohal.

Manit, Manit, Manit Gelendzhik Finantssüsteemide põhitegevuseks on finantsteenuste osutamine va kindlustus- ja pensionifondid. Finantssüsteemide kaudu on Valentin Manturov ja Stanislav Chezovov mitme ettevõtte kaasomanikud. Teine "finantssüsteemide" vara - JSC "Pearl". Denis Manturova abikaasa Natalia. Tervishoiuministeeriumi peamine vabakutseline spetsialist plastilise kirurgia ja esteetilise meditsiini kliiniku "Lanterzet" asutaja Moskvas, jaanuarist kuni Manturova-Senior ja CheekOv-nooremad on Moskva ühisprojektides osakaal.

Eelkõige Laienemistoimingute liige nad loetletud takso "Khodyn Wings" teenusekorralduste saajate seas. Spark-Interfax seob see juriidiline isik saidiga ei ole veel avatud Barton Hotel Moskva. Projekti "finantssüsteemide" partner näitas Küprose Docramus Investments Ltd. Finantssüsteemide pariteedi põhimõtetel ja Docramus Investments omavad ka Cherry-aed LLC-d, mille deklareeritud spetsialiseerumine finantsvahendus.

Salajane minister Tööstuse ja kaubanduse minister Denis Manturov toimus sõnastatud Forbes 4. Tema abikaasa Natalia sissetulek ei ületanud eelmisel aastal 4,5 miljonit rubla. Denis Manturova abikaasa kahtlase pettuse tõttu saadud Peaaegu 7 hektarit maad Gelendzhik Bay esimesel ja teisel liinil. Samal ajal, Manturov-SR omab ka linna kinnisvara. Kolm aastat tagasi omandas ta Gelendzhiku kesklinna lähedal 60 aakri maatüki Gelendzhiku keskuses koos hoonega - rohkem kui 3 tuhat ruutmeetrit.

RosreSra sõnul on see vara varem kuulus naaberpensionile "Primorye".

Kuidas Manturova ja Chemezovi perekond ehitavad ühisettevõtte Tööstuse ministri perekond Denis Manturova ja Rösteha juhid Sergei Chezzova partnerid partiib palju äri varasid.

Nende hulgas on pardaleminekud ja ridaelamud Gelendzhikis ja Moskvas restoranis. Kõik uued projektid ilmuvad - näiteks avatakse hotell restorani kõrval. See tuleneb egraultist Jurlitzi ühtse riigi register.

Laienemistoimingute liige Liikme suurus Kuidas kirjutada

Valentin Manturov ja varem kontrolli all ettevõtte "Finantssüsteemid" see oli registreeritud Ja nüüd on omandiskeem muutunud läbipaistvamaks. Manturov ja Chezzov proovinud end peaaegu igas äris. Näiteks saate juua veini ja mitte isegi arvata, et see on valmistatud ministri sugulastest kasvatatud viinamarjadest. Või minge takso juurde ja ärge arvake, et praegu teete praegu vähe rikkamaks Chezzovi perekonnale, mis teenib rohkem kui miljardit rubla aastas.

Restoran "Vaikne teatri keskus" "Barton on hubane restoran, millel on ainulaadne lugu linna vaikses teatri keskuses tänaval. Stanislavsky Moskvas ," ütles tema ametlikul veebisaidil. Seal saate tellida näiteks "õrn veiseliha Porto-kastmega" 1,9 tuhat Laienemistoimingute liigeChampagne Billecart-Salmon Brut tõusis 13,4 tuhat rubla ja samal ajal taastada sigarid "jazz-sigari gastronoomia Õhtu " restoran sageli juhib üritusi külalistele. Institutsioon haldab ettevõte "Holidey Group" registreeritud Hotel kõrval Ühel domeenis ütleb Holide Group, et Ettevõtte peadirektor Vladimir Gasparyan ütles, et hotell "Juba seal on" ja asub restorani kõrval ".

Ühenda sulgemine. Ettevõtte likvideerimine ühinemise teel

Kevadel on kavas väljastada juriidilised dokumendid ja hotell töötab. Täiendavat teavet ei ole veel teatatud. Arenev tööstus nõudis uut tüüpi võimsaid mootoreid, mis võimaldaks tootmist luua kõikjal.

Laienemistoimingute liige Tavaline pikkus ja paksus liige

Esimene tõuge uute mootorite loomiseks, mis töötavad kõikjal, olenemata sellest, kas läheduses on jõgi või mitte, oli just metallurgia ja kaevandamise vajadus pumpade ja tõstukite järele. Auru võime mehaanilist tööd teha on inimesele juba ammu teada. Esimesi jälgi auru tegelikust intelligentsest kasutamisest mainitakse Leiutaja sai premeeritud, kuid masin ise jäeti kasutamata ja saadeti unustusse.

Varased katsed soojusmootori loomiseks olid seotud vajadusega pumbata vett kaevandustest, kust kütus eraldati.

Laienemistoimingute liige Mees liikme tuubid ja mootmed

Severi patendis oli kirjas: "See uus leiutis - vee tõstmine ja tule liikumapaneva jõu abil igasuguse tootmise jaoks liikumine - on väga oluline kaevanduste tühjendamiseks, linnade veega varustamiseks ja liikumisvõimsuse tootmiseks Laienemistoimingute liige tehastele, mis ei saa kasutada veejõudu ega pidevat tuuletööd.

Severi veetõstuk toimis atmosfääri rõhu tõttu vee imemise põhimõttel kambrisse, kus auru kondenseerumisel tekkis vaakum külma veega. Nõudlus vee kaevandustest välja pumpamise järele oli aga nii suur, et isegi need mahukad aurumasinad, näiteks pumbad, said teatud heakskiidu.

Thomas Newcomen - inglise leiutaja, ametilt sepp. Koos nokitseja J. Cowleyga ehitas ta aurupumba, mille parendamise katsed kestsid umbes 10 aastat, kuni see hakkas korralikult tööle. Newcomeni aurumasin ei olnud universaalne mootor.

Newcomeni väärib see, et ta oli üks esimesi, kes viis idee kasutada auru mehaanilise töö saamiseks. Tema nimi kannab Suurbritannia tehnikaajaloolaste ühingut. Kui nendel leiutajatel oli patent "tule jõu kasutamiseks", siis kogu nende töö aurumasinate tootmisel toimus kõige kindlamalt. Hispaania saadikut Inglise kohtus, kes tuli Londonist koos suure välismaalaste saatega uut leiutist vaatama, ei lastud isegi tuppa, kus autod asusid.

Kuid Ilmus kirjandus, mis kirjeldas neid installatsioone. Universaalsete aurumasinate levik Inglismaal Kui kümnendiks — Ehitati 66 kahetoimelist masinat koguvõimsusega hj, seejärel aastatel — Juba loodi kahetoimelist masinat koguvõimsusega hj ja järgmise viie aasta jooksul - — Kuid Newcomeni masin Laienemistoimingute liige olnud aurumasin selle sõna tänapäevases tähenduses, kuna selle liikumapanevaks jõuks ei olnud ikkagi veeaur, vaid atmosfääri õhurõhk.

 • Aga suurim edu toodi Miss Venemaa võistlus, kus ta sai pealkiri teise aseesituse Venemaa.
 • Isiklik elu Alena Shishkova.
 • Millised suurused on meeste peenise foto
 • Kuidas ma saan liige 5 kella
 • Suurendamine liige ei ole tosi
 • Kokkupuutel: LLC ümberkorraldamine teiste ettevõtetega ühinemise kaudu on üks selle likvideerimise vorme, mille käigus lõpetatakse ühinemisega seotud organisatsioonide tegevus ning kõik varalised õigused ja kohustused lähevad üle vastloodud ettevõttele.
 • See on aurumasinate leiutamise ajalugu.

Seetõttu nimetati seda autot "atmosfääriliseks". Ehkki masinas toimis veeaur nagu Severi masinas, peamiselt silindris vaakumi tekitamiseks, pakuti siin juba välja liikuv kolb - moodsa aurumasina põhiosa. Joonisel fig. Kui imemisvarras 1 ja koormus 2 langetati, tõusis kolb 4 ja aur sisenes silindrisse 5 katlast 8 avatud klapi 7 kaudu, mille rõhk ületas veidi atmosfäärirõhku.

Aur ajas ülespoole avatud silindris kolvi osaliselt üles, kuid selle peamine roll oli selles vaakumi Keskmiselt selle suurus. Sel eesmärgil, kui masina kolb jõudis ülemisse asendisse, suleti klapp 7 ja anumast 3 süstiti klapi 6 kaudu silindrisse külma vett.

Veeaur Laienemistoimingute liige kiiresti ja atmosfäärirõhk viis kolvi silindri põhja tagasi, põhjustades imemisvarda tõusu. Kondensaat juhiti silindrist välja toru9 abil, kolv Laienemistoimingute liige auruvarustuse tõttu uuesti üles ja ülalkirjeldatud protsessi korrati. Newcomeni masin on partii tüüpi mootor. Newcomeni aurumasin oli Severi masinast täiuslikum, hõlpsamini kasutatav, ökonoomsem ja produktiivsem. Auru- ja veevoogude automaatse jaotamise kasutuselevõtt lihtsustas masina hooldust, kolvi käigu aega vähendati minutini, mis vähendas masina mõõtmeid ja muutis disaini odavamaks.

Vaatamata suurele kütusekulule sai seda tüüpi masinad kiiresti laiali. Juba XVIII sajandi kahekümnendatel töötasid need masinad mitte ainult Inglismaal, vaid ka paljudes Euroopa riikides - Austrias, Belgias, Prantsusmaal, Ungaris, Rootsis, kasutati neid peaaegu sajandi jooksul söetööstuses ja linnade veega varustamiseks.

 • Ühtsed vormid, peab olema kinnitatud notaribüroo töötaja poolt.
 • Dating Timti ja Alena Shishkova ajalugu.
 • Liikme suurus 17 cm
 • Mees Dick Paksus Foto
 • Peenise paksus suurus
 • Plastist kirurgiainstituudi osakonna juhataja Anton Zakharov ütleb, et pärast rekonstrueerimise lõppu ja
 • Maksuhaldur registrisse siseneb assotsieerunud ettevõtte likvideerimiseks ja peamise ettevõtte muudatuste muutmiseks.

Venemaal paigaldati Newcomeni esimene Laienemistoimingute liige masin Newcomeni masinate levikust annab tunnistust asjaolu, et viimane seda tüüpi masin Inglismaal demonteeriti alles Ivan Ivanovitš Polzunov oli andekas vene leiutaja, kes sündis sõduri peres.

Valik langes neljateistaastastele I. Polzunovile ja S. Mis on teie jaoks koige optimaalne liige, kes õppisid endiselt aritmeetikakoolis.

Teoreetiline koolitus andis võimaluse praktiliseks tutvumiseks Venemaa Jekaterinburgi tehase tolleaegseimate moodsamate masinate ja paigaldustega. Pärast metallurgia ja mineraloogia raamatute sõltumatut uurimist pakkus Polzunov Oma Projekt I. Polzunovale tutvustati Peterburis asuvat tsaariametit. Katariina II otsus oli järgmine: "Tema keiserlik majesteet ei ole mitte ainult tema, Polzunov, kellel on kõige halastavam meel, vaid suur julgustus, mida ta tegi: tervitage Evo, Polzunov mehaanikute juurde kaptenleitnandi auastme ja palgaga ning annab talle tasu eest rubla Newcomeni masinad, mis töötasid suurepäraselt veetõsteseadmetena, ei suutnud kuidagi rahuldada tungivat vajadust universaalse mootori järele.

Need sillutasid teed ainult mitmekülgsete pidevate aurumasinate loomisele. Aurumootorite väljatöötamise algstaadiumis on vaja eraldi välja tuua Venemaa kaevandusmeistri Polzunovi "tuletõrjeauto". Mootor oli mõeldud Barnauli tehase ühe sulatusahju mehhanismide juhtimiseks. Polzunovi projekti järgi joonis 4. Seejärel süstiti mahutist silindrisse külma vee voogu 4mis viis auru kondenseerumiseni.

Kolvi atmosfäärirõhu tagajärjel see langes, Laienemistoimingute liige silindris aga aururõhu tagajärjel kolb tõusis. Veeauru jaotamine Polzunovi masinas teostati spetsiaalse automaatse seadmega 5.

Masina kolbidest pärinev pidev tööjõud suunati võlli külge kinnitatud rihmarattale 6kust liikumine edastati vee-auru jaotusseadmele, Laienemistoimingute liige, aga ka töövõllile, kust puhuri lõõtsad aeti. Polzunovi mootor kuulus "atmosfäärilisse" tüüpi, kuid selles tutvustas leiutaja esmakordselt kahe silindri töö summeerimist ühe ühise võlli kolbidega, mis tagas mootori ühtlasema käigu. Mootoril oli automaatne aurujaotus ja esimest korda ei olnud see otseselt töötava masinaga ühendatud.

Polzunov lõi oma auto äärmiselt rasketes tingimustes, oma kätega, ilma vajalike vahendite ja spetsiaalsete masinateta. Tema käsutuses polnud osavaid käsitöölisi: tehase juhtkond saatis Polzunovi juurde neli õpilast ja määras kaks pensionile jäänud töötajat. Kirvest ja muudest tolleaegsete tavamasinate valmistamiseks kasutatud lihtsatest tööriistadest polnud siin palju kasu. Polzunov pidi oma leiutise jaoks iseseisvalt kavandama ja ehitama uusi seadmeid. Suure, umbes 11 meetri kõrguse masina ehitamine otse lehest, isegi mudelil katsetamata, ilma spetsialistideta nõudis tohutut pingutust.

Auto ehitati, kuid Polzunov suri mööduva tarbimise tõttu, elamata nädal enne "suure masina" katseid. Polzunovi õpilaste katsetatud masin ise, mis mitte ainult ei tasunud ennast ära, vaid teenis ka kasumit, töötas 2 kuud, ei saanud täiendavat Laienemistoimingute liige ning pärast rikke hüljati ja unustati.

Pärast Polzunovi mootorit möödus pool sajandit, enne kui Venemaal hakati aurumasinaid kasutama. James Watt - inglise leiutaja, universaalse aurumasina looja, Londoni Kuningliku Seltsi liige - sündis Šotimaal Greenockis. Alates Aastatel — tegi ta Newcomeni aurumasina mudeli kohandamisel ettepaneku vähendada aurutarvet, eraldades aurukondensaatori silindrist. Sellest ajast alates alustas ta tööd aurumasinate täiustamisel, auru omaduste uurimisel, uute masinate ehitamisel jne, mis jätkus kogu elu.

Westminsteri kloostri Wati mälestusmärgil on nikerdatud kiri: " Oma mootori ehitamiseks raha otsides hakkas Watt unistama tasuvast tööst väljaspool Inglismaad. Vene valitsus pakkus inglise insenerile "tema maitsele ja teadmistele vastavat ametit" ning aastapalgaga naelsterlingit.

Watti lahkumist Venemaale takistas leping, mille ta sõlmis Bolton oli juba ammu teadnud uue "tulise" masina leiutamisest, kuid kõhkles selle ehitust toetamast, kaheldes masina praktilises väärtuses.

Ta kiirustas Wattiga lepingut sõlmima alles siis, kui leiutaja lahkumine Venemaale ähvardas reaalset ohtu.

Watti Boltoniga sidunud leping osutus väga tõhusaks. Bolton on näidanud ennast intelligentse ja tulevikku vaatavana. Ta ei säästnud auto ehitamise kuludega. Bolton mõistis, et Watti geenius, mis on vabastatud väiklast ja kurnavast murest leivatüki pärast, avaneb täie hooga ja rikastab ettevõtlikku kapitalisti.

Lisaks oli Bolton ise suur mehaanikainsener. Watti tehnilised ideed köitsid ka teda. Soho tehas oli tol ajal kuulus oma esmaklassilise varustuse poolest, seal oli kvalifitseeritud töötajaid. Seetõttu võttis Watt entusiastlikult vastu Boltoni ettepaneku alustada tehases uute aurumasinate tootmist. Alates 70ndate algusest kuni oma elu lõpuni jäi Watt tehase peamehaanikuks. Newcomeni masinat täiustati kogu sajandiga, mil see eksisteeris, oluliselt, kuid see jäi "atmosfääriliseks" ega vastanud kiiresti kasvava tootmistehnoloogia vajadustele, mis nõudis pöörlemisliikumise korraldamist suurel kiirusel.

Paljude leiutajate otsingud olid suunatud selle eesmärgi saavutamisele. Ainuüksi Inglismaal anti XVIII sajandi viimasel veerandil välja erinevate süsteemide universaalsete mootorite jaoks üle tosina patendi. Kuid ainult James Watt suutis tööstusele pakkuda universaalset aurumasinat. Watt alustas oma tööd aurumasinal peaaegu samaaegselt Polzunoviga, kuid erinevates tingimustes. Inglismaal arenes sel ajal tööstus kiiresti. Watti toetas aktiivselt mitme Inglismaa tehase omanik Bolton, kellest hiljem sai tema kaaslane, parlament, võimalus kasutada kõrgelt kvalifitseeritud inseneritöötajaid.

Aastal patenteeris Watt eraldi kondensaatoriga aurumasina ja seejärel mootoris liigse aururõhu kasutamise, mis vähendas oluliselt kütusekulu. Watt oli õigustatult aurukolbmootori looja. Kolvisilindriga 3 aurukatel 1 on ühendatud auruliiniga 2, mille kaudu lastakse perioodiliselt auru kolvi 4 kohal olevasse ülemisse õõnsusse ja kolvi alla alumisse õõnsusse.

Need õõnsused on ühendatud kondensaatoriga toru 5 abil, kus jäätmeaur kondenseeritakse külma veega ja tekib vaakum. Masinal on tasakaalukang 6, mis ühendab kolbi väntvõlli ja varrega 7, mille otsa on paigaldatud hooratas 8.

Riigikogu istung, 3. detsember 2019

Esimest korda kasutab masin auru kahekordse toimimise põhimõtet, mis seisneb selles, et värsket auru süstitakse masina silindrisse vaheldumisi kolvi mõlemal küljel asuvatesse kambritesse. Watt tutvustas auru paisumispõhimõtet sellega, et värsket auru lubati silindrisse ainult osa kolvi käigust, seejärel aur katkestati ning kolvi edasine liikumine viidi läbi auru paisumise ja rõhu languse tõttu.

Seega polnud Watti masinas otsustavaks tõukejõuks atmosfäärirõhk, vaid kolvi ajava kõrgsurveauru elastsus. Uus auru tööpõhimõte nõudis masina disaini, eriti silindri ja auru jaotuse täielikku muutmist. Auru kondenseerumise kõrvaldamiseks silindris võttis Watt kõigepealt kasutusele silindri aurukesta, millega ta hakkas selle Laienemistoimingute liige auruga soojendama, ja soojustas aurukatte väliskülge.

Kuna Watt ei saanud oma autos vända-vända mehhanismi kasutada ühtlase pöörleva liikumise loomiseks Prantsuse leiutaja Picard võttis sellise edastuse jaoks kaitsepatendisiis võttis ta Esialgu kasutas ta selleks planeedi- või päikeseratast.

Lõpuks tutvustas Watt tsentrifugaalkiiruse regulaatorit, et muuta masina silindrisse tarnitava auru kogust kiiruse muutumisel. Nii pani Watt oma aurumasinas paika tänapäevase aurumasina ülesehituse ja töö põhiprintsiibid.

Watti aurumasinad töötasid küllastunud madalrõhuaurul 0,2—0,3 MPa, madalatel pööretel. Efektiivsuse edasine suurendamine Aurujaam saavutati Watti kaasaegse Arthur Wolffi poolt Inglismaal, viies auru mitmekordse paisumise järjestikku 2, 3 ja isegi 4 sammuna, samal ajal kui aur liikus masina ühest silindrist teise.

Tasakaalustaja tagasilükkamine ja auru mitmekordse laiendamise kasutamine viis uute konstruktiivsete masinate vormide loomiseni. Silindrid asusid kas horisontaalselt liitmasin, joonised 4.

Suur väärtus tõhususe parandamiseks. Ülekuumutatud auru kasutamist tegi esmalt ettepaneku prantsuse teadlane G. George Stephenson — sündis töölisklassi peres ja töötas Newcastle'i söekaevandustes, kus töötasid ka tema isa ja vanaisa.

Ta tegi Laienemistoimingute liige eneseharimist, õppis füüsikat, mehaanikat ja muid loodusteadusi, tundis huvi leidliku tegevuse vastu. Stephensoni silmapaistev võimekus viis ta mehaaniku kohale ja Venemaal ehitasid esimesed auruvedurid Vene mehaanikud ja leiutajad Tšerepanovs - Efim Alekseevich isa, ja Miron Efimovich poeg,kes töötasid Nižni Tagili tehastes ja endised Demidovi aretajate pärisorjad.

Tšerepanovlastest said eneseharimise kaudu haritud inimesed, nad külastasid Peterburi ja Moskva, Inglismaa ja Rootsi tehaseid. Leiutava tegevuse eest anti Miron Tšerepanovile ja tema naisele Efim Tšerepanov ja tema naine said vabaduse Tšerepanovid lõid umbes 20 erinevat aurumasinat, mis töötasid Nižni Tagili tehastes. Kõrge aururõhu aurumasinatele rakendas esmakordselt Ameerikas Oliver Evans.