Adenoid on organismi kaitsesüsteemi üks osa -seal on kontakt sissetungivate bakteritega ning ta alarmeerib immuunsüsteemi. Vastavat opratsiooni nimetatakse adenotoomiaks. Laste ja loomade auku sattumise pärast mures oleval perenaisel on vaid üks soov. Võib esineda ka uneapnoed s. Vastuvõtule tulles tasuks kaasa võtta kõik tehtud analüüside ja uuringute vastused ning ka röntgenpilt.

Ninaneelumandli asukoht Ninaneelumandli suurenemine ehk hüperplaasia Ninaneelumandli suurenemine ehk hüperplaasia on lümfikoe suurenemine, millest suurema osa moodustab ninaneelumandel.

Suurenenud auk

Adenoidi suurenemine algab reeglina esimesest eluaastast. Selles vanuses on laste immuun-süsteem nakkustele väga vastuvõtlik. Adenoid on organismi kaitsesüsteemi üks osa -seal on kontakt sissetungivate bakteritega ning ta alarmeerib immuunsüsteemi.

Suurenenud auk

Kui adenoid on väga suur, tekivad järgmised probleemid: Ninaneel on osaliselt või täielikult suletud. Ninahingamise takistuse tõttu hingavad lapsed läbi suu ning norskavad öösiti.

Võib esineda ka uneapnoed s.

Video: mis toimub Päikesel? NASA teatel suureneb selle pinnal «tume auk»

Vahetult ninaneelu kõrval asub sissekäik keskkõrva. Kui õhk kuulmetõrves ei liigu, koguneb trummiõõnde vedelik Nii on lastel probleeme kuulmisega.

Suurenenud auk

Need lapsed on üldises ja keelelises arengus sageli piiratudkuna info omandamine halva kuulmise tõttu on raskendatud. Lapsed küsivad uusi asju mitu korda üle ja õpivad sõnu valesti hääldama. Diagnoosimine Kõige paremini on suurenenud adenoid diagnoositav kindlate sümptomite abil nagu näiteks: lahtine suu, tatine nina, nasaalne kõne ja kuulmislangus.

Veel on abiks anamnees s.

Ninaneeluruumi vaatlemiseks kasutatakse järgmiseid instrumente: mikroskoop, kõrva- kurgu- ja ninapeegel. Abiks on ka röntgenpilt.

Fotod: Kohtla-Järvele tekkis maa sisse sügav auk

Vastuvõtule tulles tasuks kaasa võtta kõik tehtud analüüside ja uuringute vastused ning ka röntgenpilt. Adenoidi operatsioon Adenoid eemaldatakse tänapäeval üldnarkoosis. Operatsioon toimub suu kaudu ja kestab mõnikümmend minutit. Vastavat opratsiooni nimetatakse adenotoomiaks. Lisaks adenoidi eemaldamisele on mõnikord vajalik teha ka lõige kuulmekilesse ning paigaldada dreenid, et sekreet saaks välja Suurenenud auk.

Eesti Ida-Virumaal tekivad mahajäetud kaevandusaladel maasse augud. Sel nädalal varises tugevate vihmasadude tagajärjel maa sisse Kohtla-Järvel ning juba üle aasta ootavad lahendust Sonda valla Varinurme küla elanikud. Teadlastel on käimas endiste kaevandusalade uuringud, mis peaksid aitama probleemi lahendada. Kohtla-Järvel sel nädalal kaevanduskäiku varisenud maa on küll linna servas, kuid linnaosast välja viivast põhitänavast jääb varuteele tekkinud mitmemeetrine süvend vaid 40 meetri kaugusele, vahendas "Aktuaalne kaamera". Teed spordihoone taga asuvale petangiplatsile minekuks kasutava kaevanduspensionär Elmo Lageda sõnul oli väike auk seal juba varem.

Adenoidi operatsioon toimub päevakirurgiliselt s. Operatsioonijärgselt võib esineda ka vähest veritsust, kuid harva.

Ninaneelumandli suurenemine ehk hüperplaasia

Vähemalt kaks nädalat peale adenoidi operatsiooni võiks laps olla kodusel Suurenenud auk, vältima peaks kehalist koormust. Adenoidi suurenemist pole võimalik vältida. Adenoidi taandarenemine toimub reeglina puberteedieas.