Praegu me aga küsitleme siiski kõiki ümberkaudseid, ega keegi pole seda leidnud või oskab keegi järsku leidja kohta mingit infot anda. Kodu poole jalutades leidsid aga vanakesed pargitee äärest raha pungil portmonee. Presidendi Jill Knoxi kiri. Kuvarile ilmub seepeale vastus: "Your password is too short! Kujuta nüüd ette — lähen autot ärandama ja teekann on käes!

Natuke nalja

Huumor aitab ka internetis kaupade läbimüüki suurendada USA teadlased on koostanud nalju sisaldava andmebaasi, mida võrgus surfajatel hinnata palutakse. Sel teel üritavad teadlased välja selgitada universaalseid huumorieelistusi, et võrgus kauplevad firmad saaksid hiljem naljade abil oma klientidele kaupa müüa.

Lõõgastava huumoriga serveeritud kaupu on inimesed valmis ostma märksa suurema tõenäosusega kui tõsiselt ja kuivalt presenteerituid, usuvad teadlased.

Eelistusi uuritakse Rühm California Ülikooli teadlasi katsetab programmi, mis üritab hindamiseks pakutud naljade põhjal aimata inimeste huumorieelistusi. Kasutaja hindab tosinat nalja skaalal «mittenaljakas» kuni «väga naljakas» ning seejärel pakub programm juba ise nalju, mis lähtuvalt eelnevalt antud hinnangutest peaksid vastama selle inimese maitsele.

Teadlased valisid naljalood inimeste eelistuste hindamiseks just seetõttu, et nalju on inimesed kõige altimad hindama, ning öelda, kas üks või teine anekdoot meeldis, on tunduvalt lihtsam kui anda hinnangut näiteks raamatule. Teadlaste uuring tõotab Naljad suurendad tuua paljudele Naljad suurendad jaekaubandusega tegelevatele ettevõtetele, kes on hädas uute klientide maitse-eelistuste aimamisega.

BBC uudiste sõnul toovad online-kaubandusega tegelejatele kasumit ainult püsikliendid.

Navigeerimismenüü

Erapsühhiaater Sirje Kivaste sõnul töötab huumor n-ö ukseavajana. Ostuhulluse ohver keskklass Samas tõdes Kivaste, et sügavalt skeptiliste inimeste puhul võib naljaga lähenemine hoopis vastupidist efekti anda.

Anekdoodid 18

Kellel on piisavalt raha ja võiks endale kõike lubada, need teavad, milliseid kaupu nad Naljad suurendad osta. Väga väikese sissetulekuga jälle teavad, et nad ei saa endale paljusid asju lubada. Just vahepealsed on kõige tõenäolisemad ostuhulluse ohvriks langejad,» märkis Sirje Kivaste.

  • Anekdootide otsing
  • Nali – Vikipeedia

Ede Schank.